top of page

Kosmetyki dla dzieci od 1 dnia życia - na co zwrócić uwagę?

Zaktualizowano: 24 lis


Kosmetyki dla dzieci od 1 dnia życia
Kosmetyki dla dzieci od 1 dnia życia

Czy młodzi rodzice są poddawani próbie? Jasna sprawa! Pierwsza taka pojawia się już w

szpitalu, kiedy to na ręce mamy i taty wręczany jest mały bobas i ... paczuszka z wyprawką do pielęgnacji malucha. Niestety nie zawsze zawiera ona dobre i wartościowe kosmetyki dla noworodków. Duże firmy kosmetyczne współpracują ze szpitalami już od lat a popularne marki produktów dziecięcych nie wzbudzają podejrzeń. Właśnie wtedy rodzice powinni być tym bardziej czujni i zanim zastosują próbkę płynu do kąpieli czy balsamu dla swojego dziecka, powinni zapoznać się dobrze ze składem czy ogólnodostępnymi opiniami w Internecie. Na rynku jest obecnie dostępna szeroka oferta w zakresie kosmetyków dla dzieci. Na co zwrócić uwagę?


- Naturalny skład – jeśli producent nie ma nic do ukrycia, to chwali się na opakowaniu ile z

zastosowanych komponentów pochodzi z natury. Kosmetyki ze składem 95% naturalnych

składników i więcej są godne uwagi.

- Skład INCI – możemy się nie znać na wpisanych nazwach, ale powinniśmy zwrócić uwagę, aby kosmetyk nie zawierał parafiny! A to niestety nadal się zdarza.

- Zapach – zapach dziecka po kąpieli to coś niepowtarzalnego. Bezpiecznym wyborem będzie kosmetyk, który nie zawiera perfum ani dodatków zapachowych. To one najbardziej uczulają skórę dziecka. W kosmetykach bezzapachowym mogą być wyczuwalne delikatne zapachy ale są to wyłącznie naturalne zapachy zastosowanych olejków i innych składników. Nie powinno się w nich zaleźć nic zapachowego sztucznie dodanego. Kosmetyki dla dzieci od 1 dnia życia powinny być bez chemii.
CIEKAWOSTKA

Dotycząca zarówno kosmetyków dla dzieci jak i dla dorosłych. „Nietestowane na zwierzętach” – jeśli producent wpisuje taką informację na opakowaniu to albo nie zna się na przepisach w branży kosmetycznej albo próbuje wzbudzić u konsumenta pozytywny odbiór produktu i zachęcić do kupna. Otóż już od dobrych kilku lat kosmetyki nie mogą być testowane na zwierzętach a w związku z tym, ta informacja nie może się znaleźć na opakowaniu, bo to pewnego rodzaju standard. Także pamiętajcie, że każdy kosmetyk jaki kupicie, będzie cruelty free, nietestowany na zwierzętach.

bottom of page